Chiny Beverage Filling Machine producent

Sunswell Machinery Co., Ltd.

Maszyny do butelkowania wody, soków, napojów gazowanych, mleka i oleju z 12-letnim doświadczeniem na globalnym rynku i obecnością w ponad 50 krajach.

Aktualności

April 29, 2022

Analiza precyzji napełniania wysokiego zbiornika

1. Zasada napełniania wysokiego zbiornika.

Zasada napełniania wysokiego zbiornika polega na wykorzystaniu stałego ciśnienia generowanego przez stały poziom cieczy w stosunku do pozycji wylotowej rury napełniającej.Gdy ciśnienie jest stałe, szybkość przepływu cieczy na wylocie rurki napełniającej jest stała.Ponieważ pole przekroju rurociągu jest stałe, ilość cieczy wypływającej z rurki napełniającej jest również względnie stała w jednostce czasu.W tej sytuacji można zauważyć, że trzy czynniki decydujące o dokładności napełniania to „natężenie przepływu, czas i powierzchnia przekroju rury”.Proces napełniania pokazano na rysunku.

 

najnowsze wiadomości o firmie Analiza precyzji napełniania wysokiego zbiornika  0

 

1. Wysoki zbiornik;2. Otwór do karmienia;3. Otwór wylotowy i zawór elektromagnetyczny;4. Zawór membranowy;5. Rurka do napełniania;6. Otwór wylotowy.

 

2. Analiza precyzyjna

Z trzech czynników, konstrukcji mechanicznej i konfiguracji elektrycznej sprzętu, można zauważyć, że główne czynniki wpływające na dokładność napełniania są następujące:

A) Zbiornik wysokiego poziomu: jeśli zbiornik wysokiego poziomu nie może kontrolować dynamicznej stabilności poziomu cieczy, co powoduje wahania poziomu cieczy, wpłynie to na natężenie przepływu, co spowoduje zmianę dokładności napełniania.Jednocześnie w przypadku zastosowania rur zewnętrznych do dostarczania cieczy do zbiornika wysokiego poziomu ciśnienie w rurach zewnętrznych powinno być stabilne.Jeśli ciśnienie w rurze zewnętrznej jest niestabilne, poziom cieczy w zbiorniku wysokim będzie się znacznie wahać, powodując odchylenie dokładności napełniania.

B) Zawór membranowy: Jako główne elementy regulacji przepływu, jeśli ujście przepustnicy zaworu membranowego jest stabilne, po regulacji nie ma zmian, więc wielkość wypływu jest stabilna, ale faktycznie powoduje wahania, praktyka dowiodła, że ​​zawór membranowy będzie wpływ wibracji mechanicznych, przepływu płynu, luzu między dźwignią regulacyjną a nawet membraną, wyreguluj luz między prętem a stałym gniazdem i innymi czynnikami, fluktuacje przepływu kryzy dławiącej, wpływając w ten sposób na dokładność napełniania.

C) Rurka napełniająca: Praktyka wykazała, że ​​w przypadku rurki napełniającej, jeśli średnica rurki jest zbyt duża, a ilość napełnienia niewielka, dokładność zostanie znacznie zmniejszona.Jeśli średnica rurki jest zbyt mała, to na podstawie analizy powyższych trzech elementów możemy sądzić, że dostosowanie przepływu sprzętu zajmie więcej czasu, co spowoduje ogromne straty.

 

3. Sugestia

A) Wlot zbiornika wysokiego powinien wytrzymać ciśnienie 0,3 MPa.Oznacza to, że wyporność generowana przez pływającą kulę w zbiorniku powinna być w stanie pokonać ciśnienie 0,3 MPa w rurze na zewnątrz zbiornika, tak aby szpula podająca była w stanie zamkniętym.W rzeczywistej produkcji sugeruje się utrzymanie w miarę możliwości 0,1Mpa-0,15Mpa, aby płyta zaworowa była sztywniejsza, aby mogła zmniejszyć zmiany spowodowane wibracjami mechanicznymi i przepływem cieczy.

B) Jeśli jest wiele urządzeń, automatyczny zawór zwrotny można podłączyć do obwodu, aby zapewnić stabilność ciśnienia w rurociągu zasilającym ciecz.

 

4. Podsumowując

Jak widać, głównymi czynnikami wpływającymi na dokładność napełniania zbiornika wysokiego są stabilność dynamiczna poziomu cieczy zbiornika wysokiego, drgania mechaniczne i luz zaworu membranowego oraz średnica rury napełniającej.Najważniejszym czynnikiem jest dynamiczna stabilność poziomu cieczy w zbiorniku wysokim.

Autor: Robin;

Szczegóły kontaktu